auto
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Jak wiadomo kierowcy rajdowi mają jak najlepsze opony, nawet pod czas rajdu zmieniane są opony nawet kilkakrotnie. Wszystko oczywiście zależy od temperatury, aktualnych warunków atmosferycznych, czy pory roku, która aktualnie panuje. Opony zimowe są specjalnie przygotowanymi na rajdu, bardzo znacząco różnią się od tych które mamy na swoich samochodach. Warto dodać, że opony zimowe, które zakładane są na samochód rajdowy, podczas wyścigu , kiedy to na torze jest śnieg, posiadają kolce, które są metalowe. Takie kolce ułatwiają w stu procentach perfekcyjniejszą jazdę, oraz dzięki nim samochód rajdowy nie wpada w poślizg, a doskonale każdy z nas wie, że w momencie dość wysokiej prędkości możemy wpaść bardzo szybko w poślizg, który nie będzie w ogóle przez nas kontrolowany.

Natomiast właśnie dzięki takim oponą z kolcami kierowca rajdowy będzie mógł znacznie bardziej kontrolować swój samochodów, a szczególnie w momencie jakiegokolwiek zagrożenia będzie mógł wpłynąć na samochodów, nawet choćby przez odpowiedni manewr kierownicą. Oczywiste jest, że jeśli na samochodzie znajdowałyby się opony zimowe, takie jakich używamy my kierowcy do jazdy swoimi samochodami bo drogach krajowych, praktycznie nie możliwa by była taka jazda, jaką wykonują kierowcy rajdowi. A nawet jeśli który kol wiek z nich odważył by się na taką jazdę by była ona bardzo niebezpieczna a nawet można stwierdzić, że mogła by przynieść jakieś nieszczęście. Opony letnie natomiast są już bardzo podobne do tych na których my kierowcy poruszamy się.

Chociaż specjaliści uważają że konstrukcja takich opon jest znacznie mocniejsza, lepsza, trwalsza, sądzę że jest to bardzo możliwe w końcu taka opona musi wiele wytrzymać oraz zapewnić ogrom bezpieczeństwa nie tylko dla kierowcy rajdowego ale dla wszystkiego co go otacza. Rozmiary opon zimowych bądź opon letnich, są dla wsyztskich kierowców rajdowych ustalone od górnie. Czyli każdy samochód wystawiony na rajd posiada taki sam rozmiar opon, chyba że są to rajdy specyficzne, a samochody są bardzo różne, począwszy od monocyklów, a skończywszy na samochodach terenowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *